X < >
X
Dikkat
Kullanmış olduğunuz tarayıcının, websitemizin bazı özelliklerini destekleyemediğini algıladı.
Websitemizi daha iyi görüntüleyebilmek için lütfen aşağıdaki tarayıcıları kullanınız.
Not: Önerdiğimiz tarayıcı; Google Chrome
Chrome Yandex Mozilla Safari
...
...
Hızlı Erişim
Üniversitemizde Kalite Sistem Çalışmaları Kapsamında Eğitim
15.12.2017
Üniversitemiz birim sorumlularına, kalite birim çalışanlarına ve öğrencilerine “Kalite Sistem Çalışmaları” kapsamında altı konuda eğitim verildi.

Çölemerik Meslek Yüksek Okulu konferans salonunda 18-19 Aralık 2017 tarihinde 09.00-17.00 saatleri arasında Dünya Kalite Federasyonu  eğitmeni Baş Denetçi Nafiz Korkmaz tarafından Kalite Birim Sorumlularına, Kalite Birim çalışanlarına ve öğrencilerimize;  Stratejik Yönetim, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 19011 İç Tetkikçi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ile ilgili eğitim verildi.

Yapılan eğitimin ardından 20.12.2017 tarihinde Üniversitemizde ilk defa Baş Denetçi tarafından Çölemerik Meslek Yüksek Okulu’nda “Dış Tetkik Prosesi” gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Kalite Yönetim Sistemi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Hakan Gündoğmuş: “Yükseköğretim Kurumu’nun Ülkemiz genelinde üniversitelere gerçekleştireceği “Dış Tetkik Prosesi” öncesinde kurumumuzda bulunan bir departmanın bağımsız denetçiler tarafından ilk defa denetlenmesi, Üniversitemizin kalite çalışmalarında ne kadar yol aldığını göstermesi açısından önemli bir aşamadır. 2018 yılında diğer tüm birimlerimiz bağımsız denetçiler tarafından “Dış tetkik Prosesine” tabi olacaktır. Amacımız Kaliteyi tüm birimlerimizde eksiksiz uygulayıp bölgede örnek bir Üniversite olarak hizmet vermektir.” dedi.