X < >
X
Dikkat
Kullanmış olduğunuz tarayıcının, websitemizin bazı özelliklerini destekleyemediğini algıladı.
Websitemizi daha iyi görüntüleyebilmek için lütfen aşağıdaki tarayıcıları kullanınız.
Not: Önerdiğimiz tarayıcı; Google Chrome
Chrome Yandex Mozilla Safari
...
...
Hızlı Erişim
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğrencilerimiz Hasta Haklarını Anlattı
27.10.2017
26 Ekim Hasta Hakları Günü kapsamında Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri “Hasta Hakları Bilgilendirme Standı” kurarak hastaları hakları konusunda bilgilendirdi.

Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Bölümü öğrencileri,  Öğr. Gör. İbrahim Nas gözetiminde hastanede stant kurarak Hasta Hakları Kanunları ile hasta haklarının güvence altına alındığını hasta ve hasta yakınlarına anlattılar.

Hasta Hakları konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ali Erduman, Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Mehmet Sait Taylan, Hastane Başhekim Yardımcısı Uzman Doktor Güner Özçelik, öğrencilerimiz ve hastane personelleri,  hasta ve hasta yakınlarını ziyaret ederek gül ve Hasta Hakları ile ilgili bilgiler içeren el broşürü dağıttılar.

Hasta haklarının önemine vurgu yapan Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ali Erduman: “26 Ekim Hasta Hakları Günü kapsamında öğrencilerimiz ile hastaları ve hasta yakınları ziyaret ederek onlara haklarının neler olduğunu, bu haklarını nasıl kullanacakları hakkında bilgiler verdik. Ayrıca bu konuda bizlere yardımcı olan ve bize eşlik eden hastane yönetimimize de teşekkür ederiz.” dedi.