X < >
X
Dikkat
Kullanmış olduğunuz tarayıcının, websitemizin bazı özelliklerini destekleyemediğini algıladı.
Websitemizi daha iyi görüntüleyebilmek için lütfen aşağıdaki tarayıcıları kullanınız.
Not: Önerdiğimiz tarayıcı; Google Chrome
Chrome Yandex Mozilla Safari
...
...
Hızlı Erişim
15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü
17.07.2017
Hakkâri’de "15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü" dolayısıyla program düzelendi.

Programa Hakkâri Valisi Cüneyit Orhan TOPRAK, Rektörümüz Prof. Dr. Ömer PAKİŞ, Yüksekova 3.Piyade Tümen Komutanı Tuğgeneral Metin TOKEL, Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Emre TAYANÇ, Belediye Başkan Vekili Cüneyt EPCİM, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat ŞAHİN, Adalet Komisyonu Başkanı Yusuf KAYA, Vali Yardımcısı Bekir ABACI, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi KORKMAZ, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat DİLBEROĞLU, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ayhan DAL, Durankaya Beldesi Belediye Başkanı Fatih KESKİN, STK temsilcileri, kurum amirleri ve binlerce vatandaş katıldı.

Program; Hakkari Valisi, Üniversitemiz Rektörü, protokol üyeleri ve vatandaşların katılımıyla Bulvar Caddesi üzerinden Valilik önüne kadar devam eden “15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü” yürüyüşü ile başladı.  "Sela" ‘dan sonra saygı duruşunda bulunularak İstiklâl Marşı okundu. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Hakkari Valisi Cüneyit Orhan TOPRAK günün önemini belirten bir konuşma yaptı. Program; 15 Temmuz Belgeseli, Şehit Ömer HALİSDEMİR anısına sunum, 15 Temmuz Hakkâri Gecesi sunumu, İlahilerin söylenmesi ve 15 Temmuz Fotoğraf Sergisinin gezilmesiyle devam etti. Fotoğraf sergisinden sonra İl Müftüsü Faruk GÜRBÜZ tarafından şehitler için dua edildi.

Gece saat 03.00’te İlimiz Valisi, Üniversitemiz Rektörü ve protokol üyeleri vatandaşlarla birlikte Hacı Sait Camii’ne gidip şehitler için dua ettikten sonra sabah namazını kıldılar. Sabah namazının ardından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından verilen çorba ikramı ile program sona erdi.