X < >
X
Dikkat
Kullanmış olduğunuz tarayıcının, websitemizin bazı özelliklerini destekleyemediğini algıladı.
Websitemizi daha iyi görüntüleyebilmek için lütfen aşağıdaki tarayıcıları kullanınız.
Not: Önerdiğimiz tarayıcı; Google Chrome
Chrome Yandex Mozilla Safari
...
...
Hızlı Erişim
Üniversitemizde Bayramlaşma Yemeği
28.06.2017
Rektörümüz Prof. Dr. Ömer Pakiş, Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından organize edilen bayramlaşma yemeğinde Üniversitemizin akademik ve idari personelleriyle bir araya geldi.

Bayramlaşma yemeği, Üniversitemiz Çölemerik Meslek Yüksekokulu yemekhane salonunda verildi. Bayramlaşma Yemeğine 
Rektörümüz Prof. Dr. Ömer Pakiş başta olmak üzere, Genel Sekreterimiz Yrd. Doç. Dr. Erdal Bingöl, akademik ve idari personellerimiz katıldı.
 
Yemekte konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Ömer Pakiş: “Değerli arkadaşlar, geçmiş Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum. Gönül isterdi ki bayramın birinci, ikinci veya üçüncü gününde sizlerin katılımıyla Üniversitemizde bayramlaşıp hasbihal edelim. İşin doğrusu bu bayramlaşma törenini hala planlamaktayım. Bayramlaşma ile ilgili yaptığımız toplantıda arkadaşlarımızın bayramın birinci ve ikinci günlerinde akraba ziyaretlerinde bulunduklarını düşünerek bu seferlik bayramlaşmayı bayram içerisinde değil de bayramdan sonraki mesai günü yapmayı kararlaştırdık. Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığımıza, yemeği hazırlayan yemek firmamıza ve emeği geçen herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum.
 
Arkadaşlar, önümüzdeki dönemlerde bayramların birinci veya ikinci gününde kurum içeresinde bir bayramlaşma geleneğini oturtma ile ilgili bir çabamız olacaktır. Kurum ile ilgili bir aidiyetimizin muhakkak oluşması gerekiyor. Aidiyet duygusu, zaman zaman bayramlarda ya da bu gibi durumlarda bir araya gelerek; bayramlaşarak, konuşarak, muhabbet ederek gelişir. Dolayısıyla böyle etkinliklerin, bayramların aidiyet duygusunu geliştirmede vesile olmaları gerekiyor. Ama birinci derecedeki akrabalarla bayramlaşmanın da yerine geçmemesi gerekiyor. Benim her zaman söylediğim bir söz var; çok farklı aidiyetlerimizin olması gerekir ama hiçbir aidiyeti bir diğer aidiyetin yerine geçirmeden bunu başarabilmemiz gerekir. Herkese tekrar teşekkür ediyorum. Cenabı Allah Ramazan ayında kazandığımız güzelliklerimizi sürdürme imkanını hepimize versin. Hep beraber Milletimize, Memleketimize ve Devletimize hizmet etmeyi nasip etsin. Sağlık ve sıhhat içerisinde inşallah bir dönemi geçirmeyi cenabı Allah bize nasip eder; sağ olun,  var olun.” dedi.
 
Bayramlaşma yemeği çay ikramı ve hoş sohbet ile son buldu.