X < >
X
Dikkat
Kullanmış olduğunuz tarayıcının, websitemizin bazı özelliklerini destekleyemediğini algıladı.
Websitemizi daha iyi görüntüleyebilmek için lütfen aşağıdaki tarayıcıları kullanınız.
Not: Önerdiğimiz tarayıcı; Google Chrome
Chrome Yandex Mozilla Safari
...
...
Hızlı Erişim
“Hate. I’m against!” Projemiz Polonya’da Gerçekleştirildi
18.05.2017
Üniversitemiz Dış İlişkiler Koordinatörlüğü Erasmus+ programı kapsamında yapılan “Hate. I’m against!” gençlik değişimi projesi Romanya, Polonya ortaklığında Poronin ve Polonya’da gerçekleştirildi.

Proje  Üniversitemiz Öğretim Görevlileri Pelin Yoğun, Gülçin Kaya ve Üniversitemiz Hazırlık Programı öğrencileri Hava Yiğit, Eylem Beyter, Ali Taşçı, Vezir Er; Posta Hizmetleri Bölümü öğrencisi Bazit Dayan; İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalı öğrencileri Özgül Yaşmin, Hidayet Uyanık; Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı öğrencisi Fikret Özbeğ ve Elektrik Programı öğrencisi Enes Tertemiz’in katılımlarıyla gerçekleşti.

Projenin amacı nefret, internetteki nefretin ve nefret söylemlerinin kaynağı hakkında düşünmek ve bu söylemleri engellemek için yöntemler bulmak, yeni bilgi, beceri ve yeterlilikler kazandırmanın yanı sıra dışlanan insanlara yardım etmeyle ilgili hassas ve istekli olmak gibi yeni davranışlar kazandırarak konuyla ilgili farkındalık oluşturmaktı. Projenin amaç ve hedefleri doğrultusunda atölye çalışmaları, bireysel sunumlar, ortak sunumlar, simülasyon çalışmaları, kültürel geceler, poster, kitap, kısa film hazırlama gibi yaygın eğitim metotları kullanıldı. Proje süresince ön yargıların yıkılmasının yanı sıra farklı ülkelerden katılımcılarla akıcı İngilizce konuşmak, grup içi çalışmalara dahil olmak, teknolojiyi etkin kullanmak gibi çeşitli beceriler geliştirilmiş, Üniversitemizin ve bölgemizin tanıtımı yapılmış ve aynı zamanda yeni projeler için işbirliği ve görüşmeler yapılmıştır.