X < >
X
Dikkat
Kullanmış olduğunuz tarayıcının, websitemizin bazı özelliklerini destekleyemediğini algıladı.
Websitemizi daha iyi görüntüleyebilmek için lütfen aşağıdaki tarayıcıları kullanınız.
Not: Önerdiğimiz tarayıcı; Google Chrome
Chrome Yandex Mozilla Safari
...
...
Hızlı Erişim
Rektörümüz Bölge Rektörleri İstişare Toplantısına Katıldı
28.04.2017
Rektörümüz Prof. Dr. Ömer Pakiş, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan üniversitelerin rektörleri ile genel durum değerlendirmesi yapmak ve karşılıklı istişarelerde bulunmak üzere Mardin Artuklu Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı toplantıya katıldı.

Bölgede bulunan üniversiteler ile ilgili konuları yerinde değerlendirmek ve yükseköğretim kurumlarının sağladığı hizmet kalitesinin artırılmasına ilişkin görüş ve önerilerin ele alındığı iki oturumlu toplantı, Mardin Artuklu Üniversitesi Senato Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
Rektörümüz Prof. Dr. Ömer Pakiş, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça’nın yanı sıra Harran Üniversitesi, Erzurum Teknik Üniversitesi, Bitlis Eren Üniversitesi, Siirt Üniversitesi Fırat Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Muş Alparslan Üniversitesi, Adıyaman Üniversitesi, Şırnak Üniversitesi, Bingöl Üniversitesi, Batman Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ve Bayburt Üniversitesi Rektörlerinin katıldığı toplantıda, bölgedeki üniversitelerde eğitimlerini sürdüren öğrencilerin ve bu üniversitelerde görev yapan idari-akademik personellerin akademik ve sosyal sorunları masaya yatırılıp çözüm önerileri geliştirildi.

Toplantı boyunca Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan üniversitelerde yaşanan sorunlar, bu sorunlara karşı Üniversite idaresinin uygulamaları ve bu sorunlara yönelik getirilebilecek çözüm önerilerini içeren görüşlerin değerlendirilip ikili görüşmeler yapılarak üniversitelerin öğretim elemanları arasında mesleki işbirliği ve dayanışma, kurumsallaşma, akademik performans, fiziki ve sosyal imkânlar gibi konuları ele alındı.