X < >
X
Dikkat
Kullanmış olduğunuz tarayıcının, websitemizin bazı özelliklerini destekleyemediğini algıladı.
Websitemizi daha iyi görüntüleyebilmek için lütfen aşağıdaki tarayıcıları kullanınız.
Not: Önerdiğimiz tarayıcı; Google Chrome
Chrome Yandex Mozilla Safari
...
...
Hızlı Erişim
Rektörümüz “Arapça Şiir ve Metin Canlandırma Yarışması” Programına Katıldı
30.03.2017
Rektörümüz Prof. Dr. Ömer Pakiş, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “8. Arapça Şiir ve Metin Canlandırma Yarışması”  programına katıldı.

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa; Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, Hakkari İl Müftüsü Faruk Gürbüz, Hakkari Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Salih Kaya, Hakkari Ak Parti İl Başkanı Nurettin Fırat, kurum amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
 
Jüri üyeliğini Üniversitemizin İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Çelik, Yrd. Doç. Dr. Mazhar Tunç ve Öğr. Gör. Nurettin Çiftçi’nin yaptığı yarışmaya; şiir okuma kategorisinde 4 okul, metin canlandırma kategorisinde ise 3 okul katıldı.

Öğrencilerin şiir ve metin canlandırması ile başlayan program, İlahiler ve Arapça şarkıların okunmasıyla devam etti. “Şiir okuma” kategorisinde Hakkari Anadolu İmam Hatip Lisesi, “Metin Canlandırma” kategorisinde ise Yüksekova Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci oldu.

Yarışmanın sonunda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.